gruppfördelning

Under Mevalins showveckor får ni följa närmare 400 elever i färgsprakande dans- och gymnastikföreställningar i Roslagsskolans aula, föreställningarna är ca 100 min långa.

Alla Mevalins grupper deltar under show-veckan men observera att det är olika grupper som deltar på olika föreställningar, ca 130 elever/föreställning. 
 

Föreställningar & tider

  •  FREDAG 6 dec kl 19.00
  • LÖRDAG 7 dec kl 15.00
  • SÖNDAG 8 dec kl 15.00
Entrén öppnar 30 min före föreställning.

Obs! Alla medverkande elever har samling och genrep enligt nedan.

Genrep I Roslagsskolans aula

Grupperna har genrep  enligt följande:

  • SHOW fre 6 dec: genrep med ljud o ljus, skoj o bus tisdag 3 dec kl 16.00-20.15. 
  • SHOW Lör 7 dec: genrep med ljud o ljus, skoj o bus onsdag 4 dec kl 16.00-20.15. OBS! Show Knatte, Gymnastik Knatte & Gymnastik Mini deltar endast kl 17.30-19.30..
  • SHOW Sön 8 dec: genrep med ljud o ljus, skoj o bus torsdag 5 dec kl 16.00-20.15. OBS! Parkour Knatte & Parkour Mini deltar endast kl 17.30-19.30.
OBS! Musikalgruppen och Auditiongruppen har extra mickrep måndag 2 dec: Musikal kl 17.00-18.00 och Audition kl 17.00-19.00

fredag 6 dec

  • SHOW MINI B med Vendela & Cornelia (tis kl 18.05-19.05).
  • SHOW ENERGY med Eva (mån kl 18.10-19.30).
  • STREET TEENS med Felicia (mån kl 16.50-18.10).
  • DANSLINJEN 1 & 2 med Ebba, Tindra, Alma & Tyra (tis/ons & sön).
  • DANSLINJEN 3 med Linnea (tis & sön).
  • DANSLINJEN 4 med Louise (mån & ons).
  • GYMNASTIK KIDS/TEENS med Ellen, Emma & Cissi (lör kl 13.10-14.30).
  • TRUPP GK TT1 med Tyrar & Eva (mån, tis & tors).
  • TRUPP GK TT2 med Cassandra, Iza, Tyra & Eva (tis, tors & sön).

lördag 7 dec

  • SHOW KNATTE med Ellinor, Filippa & Victoria  (sön kl 14.00-14.45).
  • SHOW KIDS / TEENS med Tyra & Alma (sön kl 17.25-18.45).
  • SHOW ENERGY med Eva (mån kl 18.10-19.30).
  • MUSIKAL MINI / KIDS med Vendela & Izabella (ons kl 17.00-18.20).
  • DANSLINJEN 1 & 2 med Ebba, Tindra, Alma & Tyra (tis/ons & sön).
  • DANSLINJEN 3 med Linnea (tis & sön).
  • DANSLINJEN 4 med Louise (mån & ons).
  • PARKOUR KIDS med Tilda, Emmi & Tyra (sön kl 14.10-15.30).
  • GYMNASTIK KNATTE & MINI med  Ellinor, Filippa & Ellen (lör kl 12.00-13.00).
  • TRUPP GK TT1 med Tyra  & Eva (mån, tis & tors).

SÖNDAG 8 dec

  • SHOW MINI A med Tindra (tis kl 17.00-18.00).
  • SHOW ENERGY med Eva (mån kl 18.10-19.30).
  • STREET MINI / KIDS med Moa, Myrna & Signe (sön kl 14.45-16.05).
  • DANSLINJEN 1 & 2 med Ebba, Tindra, Alma & Tyra (tis/ons & sön).
  • DANSLINJEN 3 med Linnea  (tis & sön).
  • DANSLINJEN 4 med Louise (mån & ons).
  • PARKOUR KNATTE & MINI  med Tilda, Emmi, Tyra & Moa (sön kl 13.00-14.00).
  • TRUPP GK TT1 med Tyra & Eva (mån, tis & tors).
  • TRUPP GK TT3 med Wilma, Ebba, Mia & Cassandra (ons, tors & sön).
  • TRUPP GK TT4 med Emmi, Tyra, Ellen, Cissi & Tilda (ons & sön).